Bambuskeskuse loomise idee sai alguse soovist lähtuda oma kodu sisustamisel looduslikest ja keskkonnasäästlikest materjalidest ning nii ma jõudsingi bambuseni - puiduliik, mis on atraktiivne, tugev ja vastupidav. Eestis pakutakse küll  mitmesuguseid bambustooteid, kuid bambusest valmistatud kvaliteetset mööblit ei õnnestunud mul Eestis leida.  

Bambuskeskus on seadnud eesmärgiks pakkuda Eesti mööbliturul klassikalise mööbli kõrval ka midagi uut, eksootilist ja põnevat. Meie püüdlus on pakkuda sünteesi  Aasia ja Euroopa disainist. Kogu meie poolt pakutav kvaliteetne ja looduslähedane bambusmööbel on valminud käsitööna ja ennast õigustanud Euroopa turul juba viimased 15 aastat.

Pakume eri suurustes voodeid ja canopy voodeid, mille kõrvale on võimalik valida samast sarjast öökappe, kummuteid, peegleid ja sisustusredeleid. Meilt leiate ka huvitavaid ja stiilseid käsitöövalgusteid nii bambusest kui ka imekaunitest merekarpidest, mis kõik on käsitsi mustritesse seatud.

Mati Koppel
FounderMiks valida bambusest valmistatud mööbel?

Keskkonnasõbralik Erinevalt teistest puiduliikidest on bambus väga jätkusuutlik ja kiiresti taastuv. Bambuse lõikamisel ei pea istutama uusi taimi, sest maa-aluste risoomide  abil kasvatab ta kogu aeg võsusid juurde. Bambuse  kasvatamisel ei ole tarvis kasutada pestitsiite, väetiseid ja muid mürgiseid kemikaale.

Laienev valik Kui varem valmistati bambusest peamiselt terrassimööblit, siis tänu uuenenud tehnoloogiatele ja komposiitmaterjalidele saab tänapäeval bambusest valmistada laias valikus erinevas stiilis ja erineva viimistlusega mööblit.

Vastupidav ja tugev  Bambuse eriline ehitus ja kiud teevad bambuse väga vastupidavaks. Samuti ei reageeri bambus nii tugevalt ruumide niiskuse muudatusele kui teised puiduliigid ning on vastupidav nii  mädaniku kui ka hallituse suhtes. Bambus on puiduliikidest kõige tugevam ja võrreldav isegi terase tugevusega.

Naturaalselt ilus  Bambusest valmistatud mööbel on eksootiline, pilkupüüdev ja elegantne.

Populaarsus Bambus kui äärmiselt keskkonnasõbralik alternatiiv teistele puiduliikidele ja sünteetilistele materjalidele, on muutumas järjest populaarsemaks ka kodu sisustamisel. Rohelise mõtteviisiga kodusisustajad ja disainerid, kes otsivad keskkonnasõbralikke, omapäraseid ja vastupidavaid sisustuselemente, leiavad, et bambusest valmistatud tooted on selleks ideaalne lahendus.