Miks eelistada bambusest tooteid

Keskkonnasõbralik Erinevalt teistest puiduliikidest on bambus väga jätkusuutlik ja kiiresti taastuv. Bambuse lõikamisel ei pea istutama uusi taimi, sest maa-aluste risoomide  abil kasvatab ta kogu aeg võsusid juurde. Bambuse  kasvatamisel ei ole tarvis kasutada pestitsiite, väetiseid ja muid mürgiseid kemikaale.
Laienev valik Kui varem valmistati bambusest peamiselt terrassimööblit, siis tänu uuenenud tehnoloogiatele ja komposiitmaterjalidele saab tänapäeval bambusest valmistada laias valikus erinevas stiilis ja erineva viimistlusega mööblit ja ehitusmaterjale.
Vastupidav ja tugev  Bambuse eriline ehitus ja kiud teevad bambuse väga vastupidavaks. Samuti ei reageeri bambus nii tugevalt ruumide niiskuse muudatusele kui teised puiduliigid ning on vastupidav nii  mädaniku kui ka hallituse suhtes. Bambus on puiduliikidest kõige tugevam ja võrreldav isegi terase tugevusega.
Naturaalselt ilus  Bambusest valmistatud mööbel, põrandad ja terrassid on eksootilised, pilkupüüdvad ja elegantsed.
Populaarsus Bambus kui äärmiselt keskkonnasõbralik alternatiiv teistele puiduliikidele ja sünteetilistele materjalidele, on muutumas järjest populaarsemaks ka kodu sisustamisel. Rohelise mõtteviisiga kodusisustajad ja disainerid, kes otsivad keskkonnasõbralikke, omapäraseid ja vastupidavaid sisustuselemente, leiavad, et bambusest valmistatud tooted on selleks ideaalne lahendus.

Mati Koppel

Projekti juht