Bambusterrass X-treme  Leiti 12 toodet.

Alamkategooriad

 • Terrassilauad MOSO...

  Puidust, komposiidist või bambusest terrass? 

  Terrass on vaieldamatult muutunud elamu või aia oluliseks osaks, kus vaadatakse pere ja sõpradega aina rohkem vaba aega. Kuigi muutlik Põhjamaa kliima piirab selle ala aastaringset kasutamist, siis on üha enam levinud ka pakettakendega talveaiad või siis nn. suletud terrass. 

  Klassikalist terrassi rajades on üheks oluliseks küsimuseks millisest materjalist seda ehitada? Erinevaid terrassi laudise tüüpe on hulgaliselt (komposiit terrassilaud, siberi lehis terrassilaud, termotöödeldud terrassilaudu, kuumõlitatud terrassilaudu, puitkomposiit terrassilaudist, termosaar terrassilaud, eksootiliset puidust terrass jne.)

  Materjali valiku otsuse tegemisel määrav kindlasti ka hind mis võib  erineda erinevate terrassilaudade vahel kordas. Tõenäoliselt on kõige soodsam terrass ehitada immutatud männi- või kuuse lauast. Suurt populaarsust on viimastel aastatel võitnud ka komposiitmaterjalist või siis puitplastik terrassilauad.

  Materjali valiku juures on väga oluline silmas pidada aga järgmisi asjaolusid:

  • terrassi üldine välimus ja visuaal ja sobitavus peahoonega

  • terrassi ilmastikust tingitud pleekimine

  • kas ehitada terrass 5, 10 või 30 aastaks, 

  • kas oled valmis oma terrassi iga kevad ja sügis õlitama (lisakulu õlile ja tööle)

  • kui palju sa oled nõus finantsiliselt  ja füüsiliselt panustama  terrassi hooldusele

  • kas suuremad ja väiksemad terrassist eemalduvad pinnud ja puidu kiud on probleemiks (männi ja kuuse laudise puhul kahjuks tavaline eripära)

  • kas on probleem kui terrassilaud hakkab jala all ,,klõbisema” 

  • terrassi laudise  eluiga 

  • terrassi laudise stabiilsus (ei kõverdu ega muutu keskelt kumeraks)

  Terrassi rajades peab arvestama sellega, et klassikaline okaspuust  immutatud terrass vajab iga aastast kahest õlitamist ja pidevat hooldust. 

  Siberi lehise terrassi laudise  puhul on probleemiks tihti pisikesed ebameeldivad pinnud millest on raske vabaneda.  Oluline on ka teada, et lehisele on omane hallika tooni tekkimine juba esimesel aastal peale ehitust. Siinkohal on  lahenduseks kuumõlitamine mis aga oluliselt tõstab materjali hinda. 

  Komposiidi suur eelis on materjali hooldusvajaduse puudumine ja oksavaba materjal. Lõpptulemus jääb puhas ja viisakas aga paraku näevad paljud komposiit terrassilauad välja pigem ,,kunstlikud”  ja neil puudub puidule omane soojus ja naturaalsus. Samuti võib osutuda probleemiks laudade ,,klõbisemine” seda just juhul kui installalatsioon ei ole teostatud korrektselt.

  Väga vastupidavad ja kauni välimusega on troopilistest puiduliikidest terrassilauad (Ipe, Rhinowood, Cumaru) aga siin tuleb arvestada mõjuga loodusele mida nende puude langetamine puude kasvukohale tekitab. Paraku toimub ka kolmandates riikides raie illegaalselt või siis pool-illegaalselt ärakasutades kohaliku nõrka keskkonnakaitse süsteemi. Nende puiduliikide tagasikasvamine võtab kuni 140 aastat aega. Keskkonnamõjude aspekt on muutumas üha suuremaks probleemiks ja võib viia nende puuliikide täilikule hävimiseni looduses. 

  MOSO Bamboo X-treme®  materjalist valmistatud bambusest terrass pakub puidu ja alternatiivide ees mitmeid eeliseid. Bambusest terrass on väga stabiilne ja vastupidav. Välimuselt on see terrassilaud igati vääriline ohustatud troopilisele puidust laudisele. Valminud terrass ei vaja põhimõtteliselt mite mingit hooldust peale kerge pesu. Vetikad ja seened ei saa materjali suure tiheduse tõttu pinnal areneda. 

  Bambus toormaterjalina on  vägagi keskkonnasõbralik, lukustades suurel hulgal CO2 te. Bamboo X treme omab sisseehitatud väga suurt tulekindlust klass B.  

  Kuna bambusmets taastub viie aastaga siis ei ole ole metsa raie probleem keskkonnale. Enamgi veel, kuna raie on bambusmetsas ainult 25% siis tegelikult selline hooldusraie tugevdab metsa kooslust ja väldib võsastumist. Sellele lisaks saab bambus metsa istutades taastada kurnatud pinnased ja luua uusi ökosüsteeme sinna kus need on inimtegevuse käigus hävinenud.. 

  Odav terrassi ehitus

  Terrassi ehitamine maapinnale

  Kõrge terrass

  Terrassi alusraam

  Terrassipost

  Terassi postid

  Terrassi tugipost

  Terassikarkassi samm



  Hall terrass

  Parim terrassiõli

  Immutatud terrassilauad

  Betoonist terrassijalad

  Plastik terrassilaud paigaldus

  Puitplastkomposiit terrassilaud

  Termotöödeldud terrassilaud

  Uue terrassi õlitamine

  Espak terrassilaud

  Terrassilaud 28x120 pruun

  Immutatud terrassilaud

  Odav terrassilaud

  Depo terrassilaud

  Pvc terrassilaud

  Plastik terrassilaud

  Bauhof terrassilaud



  Termotöödeldud puit

  Immutatud terrassilauad

  Puitplastkomposiit terrassilaud

  Lehise terrassilauad

  Termomänd

  Kasutatud terrassilauad

  Terrassilaud m2 hind

  Odav terrassilaud

 • Terrassilauad MOSO...
 • Terrassilauad MOSO...
 • Terrassilauad Bamboo...
 • Terrassilauad Bamboo...
 • Terrassilaud MOSO...
 • Terrassilauad MOSO...
 • Terrassilauad MOSO...
 • MOSO Bamboo X-treme...
 • MOSO Bamboo X- treme...
 • MOSO Bamboo X-treme...
Kuvab 1 - 12 toodet 12-st
Kuvab 1 - 12 toodet 12-st