Kuidas ostetud bambusvoodi kokku panna?

Meilt ostetud voodid tarnitakse ostjani pakendis ja koosnevad olenevalt voodist enamasti 4-5 osast. Voodiraami kokkupanemine on lihtne. Voodi käib kokku polt-ühendusega. Kõik voodi osad on nummerdatud ja voodi kokkupanemiseks ei ole vaja joonist.

Kas mul on vaja voodi madratsi alla alusraami?

Jah, alati on tarvis alusraami. Olenevalt soovitud voodi suurusest on tarvis kas ühte või kahte alusraami (Näiteks 140x200 voodile on vaja ühte alusraami suurusega 140x200. 160x200 voodile on vaja kahte alusraami suurusega 80x200). Juhul kui olete ostnud voodi, mille struktuur on valmistatud ümarast bambusest (nt. Palawan, Misool), tuleb raamid omavahel kinnitada põiktugedega kasutades selleks puidukruvisid. Põiktugede  all on tugijalad madratsi toetamiseks (vt. allolevat pilti). Alusraami eeliseks on see, et madrats toetub täielikult alusraamile. Tänu sellele ei mõjuta madratsi raskus voodiraami ja see tagab voodi hea stabiilsuse. Alusraami lippide vahe võiks olla 25 kuni 65 mm.

 Alusraam

 

Kas bambusvoodi krigiseb?

Kuna kõik meie voodiraamid on disainitud madratsist ‘’eraldiseisvatena’’, siis ei puutu madrats otse voodiraamiga kokku. Seega voodis magava inimese raskus ei mõjuta bambusvoodi raami ja välistab ebameeldiva krigina.

Kas bambusmööblit on keemiliselt töödeldud?

Ei. Meie poolt pakutava mööbli valmistamisel ei ole kasutatud kemikaale. Tänu spetsiifilisele protsessile, kus bambustüved kuivatatakse spetsiaalsetes ahjudes, tagatakse selline tulemus, et puudub vajadus kasutada materjali keemilist töötlemist. Lisaks sellele välistab selline töötlus ka materjali pragunemise. 

Kuidas bambusmööblit hooldada?

Hea oleks bambusmööblit aeg-ajalt "niisutada". Selleks sobib hästi tavaline niiske lapp. Mööblit võib poleerida ka mesilasvaha sisaldavate mööbli poleerimisvahenditga. 

Kas Teie tooted on uued?

Jah, kõik Bambuskeskuses müüdavad tooted on uued ja neil kehtib kaheaastane tootjapoolne garantii.

Kas bambusmööblil võib tekkida pragusid?

Kuigi bambust kuivatatakse spetsiaalsetes ahjudes, et mööbel sobiks Euroopa kliimasse, ei saa välistada väikeseid mikropragusid, mis võivad tekkida aja jooksul, eriti juhul kui õhuniiskus ruumis on muutuv. Soovitav on jälgida, et õhuniiskus ruumis ei langeks alla 45%.

Mis on ‘käsitsi kooritud bambuskattega vineer’ (Crushed Bamboo)?

Järgnevalt lühike lühike ülevaade sellest, kuidas valmistatakse käsitsi kooritud bambuskattega vineeri. Kõige esimene sammuna bambuse koorimisel purustatakse kirvega bambustüve vahejätked.

 bambustüvi

 

Seejärel lõigatakse spetsiaalse tööriistaga bamustüvi täielikult pikuti pooleks läbistades veelkord kõiki vahejätkeid. Kui kõik vahejätked on läbistatud, on võimalik  tüvi lahti rullida.

bambustüvi

Selle tulemusena saadakse ühtlane bambuspind. Järgmisena eemaldatakse valge sisu osa, mis on tihti pesitsuspaigaks putukatele. Seejärel leotatakse  valminud paneele vee ja  mittetoksilise lahusese segus, et luua püsiv kaitse hallituse ja putukate vastu. Kõige lõpuks kuivatatakse paneele 1-2 kuud ning siis on paneelid puitvineerile liiimimiseks valmis.

Tänu sellisele tehnikale on bambusest võimalik valmistada mööblile kandilisi ja horisontaalseid elemente. Aluskihina kasutatakse puitvineeri. Selline tehnoloogia võimaldab bambusest toota nn standardset mööblit, säilitades samal ajal bambuse eripära.

Kas bambuskattega vineerist karkassiga vooditel saab madratsi kõrgust muuta?

Jah. Põiktugesid on võimalik paigaldada kahele sügavusele - 15 cm ja 18 cm. Näiteks kui voodi alusraami paksus on 7 cm ja madratsi paksus on 20 cm, on võimalik tõsta madratsit voodi äärest kõrgemale vastavalt 12 cm või 15 cm.

Millised madratseid ja alusraame Teie soovitate kasutada?

Kõik Eestis müüdavad kvaliteetsed madratsid on sobivad bambusvooditele. Soovitame alusraami Rubin, mis on toodetud Saksamaal ja mis on saadaval erimõõtudes.

 alusraam